Detoks narkotykowy admin 2024-04-07
30

Lat pomagamy osobom uzależnionym

Jesteśmy liderem w profesjonalnej detoksykacji.
Pomagamy w bezpieczny i harmonijny sposób osiągnąć pełną poprawę zdrowia psychofizycznego. Posiadamy doświadczenie w leczeniu uzależnień, depresji, otępień, psychoz, schizofrenii, chorób afektywnych, nerwic ,zaburzeń lękowych, zaburzeń osobowości. Klinika zapewnia stałą opiekę pielęgniarską, terapeutyczną oraz lekarską
Co musisz wiedzieć o detoksykacji narkotykowej

Wraz z rozwojem uzależnienia dana osoba wycofuje się z życia społecznego, co w pewnym momencie wywołuje myśli samobójcze. Bardzo ważne jest podjęcie terapii jak najwcześniej, aby nie doszło do tego etapu. Narkotyki mają silny wpływ na jakość życia ludzkiego. Dając chwilową satysfakcję, w rzeczywistości wyniszczają człowieka zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Detoks nie jest przyjemnym etapem, jest pierwszym krokiem do pokonania narkomanii i do powrotu prawidłowego funkcjonowania osoby uzależnionej.

Odtrucie organizmu od narkotyków

Odwyk narkotykowy niewiele różni się od alkoholowego z uwagi na to, że oba uzależnienia mają podobne mechanizmy powstawania. Próby odstawienia narkotyków po długim okresie ich zażywania, poza dolegliwościami fizycznymi, wiążą się także z trudnymi do zniesienia objawami. Celem naszych specjalistów jest złagodzenie skutków pojawiających się po odstawieniu narkotyków, uzupełnienie poziomu płynów, witamin i soli mineralnych w organizmie wyniszczonym przez toksyny. Proces oczyszczania organizmu przeprowadzony jest pod okiem wykwalifikowanej opieki medycznej w naszej Klinice. Detoks narkotykowy przebiega wolno i stopniowo żeby nie dopuścić do gwałtownego i nagłego pojawienia się zespołu abstynencyjnego . Zespół abstynencyjny jest zespołem objawów występującym u osób uzależnionych, do ujawnienia którego dochodzi w sytuacji zaprzestania przyjmowania danej substancji lub zmniejszenia jej dawek. Nasz ośrodek działa w przeciwieństwie do licznych innych ośrodków odwykowych zgodnie ze sztuką lekarską wykorzystując wiedzę specjalistyczną, psychiatryczną oraz internistyczną, W warunkach standardu hotelowego, odbiegającego od standardów szpitalnych i na skalę naszego kraju.

Detoks narkotykowy trwa od 7 do 10 dni

Nasza klinika oferuje pacjentom bezpieczne i skuteczne metody detoksykacji narkotykowej w którym fizyczne i psychiczne dolegliwości są leczone na najwyższym poziomie. Brak odpowiedniej opieki nad osobą przechodzącą detoks i doświadczającą objawów zespołu odstawienia może prowadzić do różnego rodzaju nerwic, które także należy leczyć. Próba detoksykacji na własną rękę może być bardzo niebezpieczna, Detoks narkotykowy rozpoczyna się już na etapie telefonu do naszego specjalisty w Klinice Leczenia Uzależnień Oleśniczka 30. Nasz lekarz przeprowadza wstępny wywiad już w trakcie rozmowy telefonicznej. Po przyjeździe pacjent musi przejść wstępne badania lekarskie, podczas których określa się jego stan psychiczny oraz fizyczny. Wykonuje się je, aby dopasować najlepszy rodzaj leczenia, wybrać odpowiednie środki przeciwbólowe, uspokajające i nasenne. Po zakończeniu detoksu zachęcamy naszych pacjentów, aby skorzystali z leczenia uzależnienia psychicznego, aby pomóc im osiągnąć i utrzymać ciągłą trzeźwość od nawrotów przyjmowania substancji uzależniającej.

 

Najczęściej występujące objawy odstawienia alkoholu lub narkotyków

  • zmęczenie
  • zaburzenia snu
  • wymioty
  • bladość skóry
  • dreszcze
  • gorączka
  • halucynacje
  • lęki
  • skurcze mięśni

Rehabilitacja po detoksie

Rehabilitacja jest długotrwałym procesem, który następuje po detoksykacji. Jest ona niezbędna, aby uzależniony nie powrócił do przyjmowania substancji uzależniającej. Program leczenia realizowany jest w naszej Klinice poprzez terapie indywidualne, grupowe lub rodzinne, Ich długość zależy od rozmaitych czynników, ale terapia nigdy nie trwa krócej niż 4 do 8 tygodni.