SPA coś dla głowy, coś dla ciała, coś dla duszy admin 2024-04-07

Czym jest laser frakcyjny CO2?

Laser frakcyjny CO2 to urządzenie, dzięki któremu przeprowadza się zabiegi odmładzania skóry oraz usuwania blizn, przebarwień i rozstępów. Naświetlaniu można poddać twarz, szyję, dekolt, brzuch, plecy i dłonie. Efekty są długotrwałe i widoczne już po jednej wizycie w klinice medycyny estetycznej.

Najczęściej wykonywane zabiegi laserem frakcyjnym CO2 to:

  • odmładzanie laserowe skóry,
  • wygładzanie zmarszczek,
  • usuwanie blizn potrądzikowych,
  • usuwanie przebarwień,
  • poprawa jędrności skóry,
  • likwidowanie rozstępów.

Laser frakcyjny CO2 jest bezpieczną metodą, która pozwala uzyskać długotrwałe efekty. Zabiegi można wykonywać od września, jednak skórę należy przygotowywać już latem, stosując na noc preparaty z retinolem lub kwasami.

Przebieg zabiegu laserem frakcyjnym CO2

Podczas pierwszej wizyty lekarz medycyny estetycznej przeprowadza rozmowę z pacjentem i udziela mu wszystkich niezbędnych informacji dotyczących przebiegu zabiegu oraz zaleceń przed i po. Omawiane są również oczekiwania dotyczące efektów.

Przed zabiegiem laserem frakcyjnym CO2 skóra jest dokładnie oczyszczana i zdezynfekowana. Lekarz ustawia odpowiednie parametry urządzenia i przystępuje do naświetlania. Mikroskopijne wiązki światła przebijają 25% powierzchni skóry na głębokość 2–3 milimetrów. W ten sposób tworzy się siatka mikrouszkodzeń, które pobudzają procesy naprawcze i przebudowę kolagenu przez zdrowe tkanki.

Naświetlanie laserem frakcyjnym CO2 może powodować dyskomfort i nieprzyjemne uczucie mrowienia, dlatego skórę można znieczulić maścią, a w trakcie zabiegu chłodzić ją specjalnym aparatem. Dzięki temu dolegliwości są zredukowane do minimum.

Poprawa jędrności skóry za pomocą lasera frakcyjnego CO2

Poprawa jędrności skóry za pomocą lasera frakcyjnego CO2 to zabieg, który działa poprzez stymulowanie skóry do naturalnej regeneracji i odnowy komórkowej. Laser ten skupia się na zwiększeniu produkcji kolagenu, który jest niezbędny dla zachowania jędrności i elastyczności skóry. Proces odmładzania skóry z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 jest szczególnie efektywny, ponieważ pozwala na dokładne dotarcie do głębszych warstw skóry, gdzie znajduje się większość kolagenu.

OCTOLINE - wielozadaniowe urządzenie 8 w 1

To przełomowe urządzenie, którego celem jest totalna odnowa, pielęgnacja, rewitalizacja i odmładzanie skóry twarzy. Oxygen Jet Peeling – oparty jest o zasadę mikrodermoabrazji wykonywanej za pomocą powietrza oraz aplikowanego pod ciśnieniem strumienia soli fizjologicznej. Doskonale przenika i penetruje skórę. Głęboko ją nawilża i dotlenia. Doprowadza do precyzyjnego usuwania odpowiednich warstw martwego naskórka. Oxygen Spray – ciśnieniowy aplikator preparatów i kosmetyków. Dociera głębiej i równo na całej powierzchni zabiegowej. Ultrasound – ultradźwięki do twarzy i pod oczy. Posiada specjalnie dobrane programy zabiegowe. Skin Scrubber – kawitacja ultradźwiękowa z systemem: oczyszczania, złuszczania, liftingu i sonoforezy. JonoLifting – mikroprądy, lifting łagodnie stymulujący mięśnie twarzy, galwanizacja. Jonoforeza – gotowe programy jonowanie +,- oraz witaminizowanie.

Trwałe usuwanie włosów to podstawa współczesnej pielęgnacji

Laser Diodowy w Naszej Klinice precyzyjnie trafia w cebulki włosów i niszczy je, dzięki czemu włosy nie odrastają. Już po pierwszym zabiegu depilacji laserowej można zauważyć, że włosów jest mniej, są słabsze i odrastają wolniej. Aby uzyskać efekt trwale gładkiej skóry, potrzebna jest seria zabiegów. Warto przy tym podkreślić, że zabieg z wykorzystaniem lasera jest bezpieczny dla zdrowia, nieinwazyjny, jak i komfortowy – obecnie stosuje się urządzenia, które niwelują odczucia bólowe, m.in. dzięki zastosowaniu specjalnych systemów chłodzących.

Laser diodowy Dio Shiro,

Dzięki wysoce zaawansowanym parametrom emitowanej monochromatycznej wiązki laserowej o długości 808 nm, gwarantuje precyzję i efektywność zabiegu. To najnowsze rozwiązanie w kosmetologii, dermatologii i medycynie estetycznej. Wiązka lasera oddziałuje na melaninę zawartą w cebulce włosa, nie uszkadzając przy tym otaczającego ją naskórka. Bez względu na fototyp skóry, urządzenie trwale usuwa owłosienie niezależnie od rodzaju pigmentu, obszaru ciała i głębokości położenia cebulek włosów.

Stała temperatura emitowanego impulsu zapewnia skuteczność i bezbolesność zabiegu, a zastosowany filtr wody oraz filtr dejonizacyjny stanowią podwójną ochronę, wydłużając żywotność diod oraz całego systemu.

Dodatkowo urządzenie posiada funkcję laserowego odmładzania skóry SSR – najnowszą i najbardziej zaawansowaną technologię leczącą dolegliwości spowodowane starzeniem się skóry i jej nadmierną ekspozycją na słońce.